Oficialna strona klubu sportowego Piast Białystok, Rok założenia: 1997. Barwy: żółto-niebieskie, szkółki piłkarskie roczniki 2005-2010. Podlaska piłka nożna- > Oficialna strona klubu sportowego Piast Białystok, Rok założenia: 1997. Barwy: żółto-niebieskie, szkółki piłkarskie roczniki 2005-2010. Podlaska piłka nożna-

Menu główne:

Juniorzy Moniek poza zasięgiem

Oficjalna strona Klubu Sportowego Piast Bialystok
Opublikowany przez w News ·

Młodzi piłkarze Promienia Mońki wygrali tegoroczną edycję halowego turnieju Piast CUP 2017, który został rozegrany w Białymstoku. Promień Mońki był poza zasięgiem, grał najładniejszą piłkę.

PIAST I: Eryk Kozioł, Emil Warpachowski, Kacper Blaszko, Mateusz Zaniewski, Czarek Sieńko, Patryk Jakimiuk, Jakub Kalinowski, Adam Filipkowski

PIAST II: Aleksander Karecki, Babtosz Borowski- Beszta, Dominik Łapiński, Kamil Truchel, Konrad Dojlidko, Kuba Boguszewski, Michał Kulfan, Norbert Włodarski, Maciej Chańko

Zobacz więcej na:

Turniej ligowy ŻAK F2

Za nami 3 ligowy turniej, w sobote gościliśmy w Mońkach. Pomimo niskiej temperatury, dzięki naszym młodym piłkarzom atmosfera była gorąca. Na brawa zasługuje mecz z faworyzowanym pierwszym zespołem Promieńa Mońki, w którym na minute przed końcem wynik na "tablicy" wskazywał 2:2, lecz niestety ulegliśmy gospodzarzom 4:2. Warto dodać ze spektakularna bramke w tym meczu, bezpośrednio(!) z rzutu rożnego strzelil Szymon Malinowski:). Pozostałe mecze wyjątkowo nie obfitowały w ilość bramek, ale odnieśliśmy w nich zwycięstwa 1:0 z Włókniarzem 2:1 z drugim zespołem Promienia Mońki. BRAWO PIAST!
PIAST - WŁÓKNIARZ 1:0 ( Kuba Ozorowski)
PIAST - MOŃKI II 2:1 (Szymon Młynarczyk x2)
PIAST - MOŃKI I 2:4 ( Szymon Młynarczyk, Szymon Malinowski)

I liga wojewódzka C1 Trampkarz: 3 kolejka

Piast Białystok 1:4 Wigry Suwałki

W dniu dzisiejszym na boisku ZSM podejmowalismy 3 drużynę w tabeli Wigry Suwałki. Początek meczu wyrównany, nasza defensywa przez dobre ustawienie łapała zawodników z Suwałk na spalonym którzy długimi pilkami próbowali zaskoczyć naszą defensywe.
Świetnie również w bramce spisywał się Mateusz Apraksin broniąc  kilka dogodnych sytuacji. W 18 minucie w polu karnym zostaje saulowany Czochański jednak sędzia zdecydował że faul był przed polem karnym i dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Hryniewicki i pięknym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy wykorzystuje źle ustawiony mur po czym prowadzimy 1:0. Po straconej bramce zawodnicy z Suwałk za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania i to się im udaje. Błąd Backiela który nie trafia w piłkę powoduje wyjscie sam na sam z Apraksinem i napastnik Suwałk doprowadza do remisu. Do przerwy mamy remis. Po przerwie nasi zawodnicy wchodza w mecz strasznie ospale bez wiary w zwycięstwo, oddajemy całkowicie środek pola i robimy głupie błędy w obronie przy wyprowadzaniu piłki. Już w 3 minucie drugiej połowy tracimy bramkę. Parę minut później w dogodnej sytuacji po pięknym podaniu prostopadłym sam na sam z bramkarzem znajduje się Czochański jednak trafia w słupek. W dalszej części gry po błędach tracimy kolejne 2 gole. Miłym zaskoczeniem popisali się nasi rezerwowi. Cała szóstka spisuje się świetnie tworząc składne akcje na jeden kontakt i dochodząc do dwóch dogodnych sytuacji których jednak nie wykorzystujemy a szkoda.
Przegrywamy mecz 4:1 jednak wyciągamy wnioski i ciężko trenujemy do następnego spotkania. Mamy 9 dni na przygotowanie się do meczu na szczycie bo już 13 września we środę na boisku ZSM o godz 19:00 podejmiemy AP Jagiellonia Białystok.

Porażka z Jesionem

W pierwszej połowie nasza drużyna wychodziła dwa razy na prowadzenie i dwa razy gospodarze doprowadzili do wyrównania po ewidentnych błędach naszej obrony. Sędziowanie w całym meczu pozostawiło dużo do życzenia, głównie faworyzowali gospodarzy, Trzeba jednak podkreślić, że porażka jest tylko winą naszych piłkarzy. Pod koniec pierwszej połowy Jakub Gierasimczuk został wyrzucony z boiska za dwie żółte kartki. W drugiej połowie meczu żółto-niebiescy grali jak równy z równym. Przy stanie 2:2 po pięknie przeprowadzonej akcji Krzynówek - Kulfan, Kamil Truchel z 5 metrów nie trafił do prawie pustej bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i to Jaion strzelał dalsze bramki, .... po prostych błędach naszej obrony. Nie pomogły zmiany. A przy bramkach nasza obrona zachowywała się jakby pierwszy raz grała ze sobą. Nie pomagały zrywy naszego kapitana, po prostu to nie był dzień naszej drużyny. Miejmy jednak nadzieje, że drugi taki mecz już nam się nie przydarzy, i teraz będzie tylko lepiej.
Jasion - Piast 4:2

2 kolejka ligowa trampkarzy Łomża - Piast

W środowe popołudnie udaliśmy się na 2 kolejkę ligowa. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół ŁKS Łomża. Ze względu na kontuzje i wakacyjne wyjazdy zaczęliśmy ten mecz w innym składzie niż dotychczas jak również z innym ustawieniem wyjściowym z 4-4-2 przeszliśmy na 4-5-1 zageszczajac środek pola. Pierwsze minuty spotkania to badanie siebie na wzajem i szybkie kontry obu zespołów. Dość szybko bo już w 16 minucie wychodzimy na prowadzenie po błędzie bramkarza gospodarzy który wprowadzając piłkę został rozszyfrowany przez Dawida Tomczuk, który przechwycil zagranie i mijając go skierował piłkę do pustej bramki. 9 minut później na listę strzelców po raz kolejny po pięknym rajdzie wpisuje się Tomczuk i mamy 2:0. Gdy wydawało się ze mamy wszystko pod kontrolą na minutę przed końcem tj w 34minucie meczu po błędzie obrońców zawodnik z Łomży wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem Mateuszem Apraksinem który jeszcze zbija piłkę w górę jednak wpada ona do bramki. W drugiej połowie w 15 minusie znowu piłkę do siatki pakuje Tomczuk po pięknej akcji skrzydłem i podaniu Hryniewickiego i mamy 3:1. W końcówce bardzo dużo nerwów, drużyna z Łomży nie naładowała karabinów na ten mecz bo wszystkie ich akcje kończyły się niecelnymi strzałami i również dwa razy ratowała nas poprzeczka. Na minutę przed końcem meczu ponownie tracimy bramkę jednak udaje nam się dowieźć wynik do końca i wywozimy 3pkt z gorącego terenu jakim jest Łomża. Tym zwycięstwem po 2 kolejka plasujemy się na 4 pozycji w tabeli.

Dobra gra i zwycięstwo 3:1 w Pucharze Polski

Ciekawe i emocjonujące spotkanie obejrzeli w środę kibice, którzy przyszli na Stadion Miejski. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Piasta, gdyż Mateusz Krzynówek zdołał pokonać bramkarza Hetmana po pięknym podaniu Piotra Kateusza z drugiej lini.Parę minut później było już 2:0. Po wolny wykonywanym z środkowej strefie boiska przez Emila Czarnowskiego, Piotr Kateusz znalazł się sam na sam z bramkarzem i ... tyłem głowy podwyższył w wynik meczu.

Krótko przed przerwą to znowu Mateusz Krznówek cudwonie obsłużony przez Piotra Narewskiego, kapitalnym strzałem w długi róg podwyższa rezultat i jest 3:0 do przerwy. Po przerwie drużyna Piasta zwolniała tempo nie wykorzystując wielu okazji, ale w końcu Hetman zdołał pokonać bramkarza "Piasta", co sprawiło wiele radości. Mecz był równie ciekawy, obfitował w wiele bramkowych okazji, ale wynik nie uległ zmianie.

Na naugurację sezonu juniorzy zagrali z AP Talent

Dobrze rozpoczęliśmy mecz, była wola walki i agresja. Wysoko zaatakowaliśmy przeciwnika, zmuszając rywali do błędów, niestety ich nie wykorzystując. Skutecznie też się broniliśmy aż do utraty pierwszej bramki, która padła z rzutu wolnego. Przed przerwą straciliśmy jeszcze 2 bramki, przy drugiej popełniliśmy serię błędów indywidualnych. Trzecią również straciliśmy po stałym fragmencie gry, goście, dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienili na gola, skutecznie wykorzystując swoją przewagę wzrostu w polu karnym.
Drugą połowę również zaczęliśmy ambitnie, niestety błędy indywidualne, złe ustawienie obrońców spowodowało że straciliśmy aż 4 bramki.
Z przebiegu spotkania uważam że wynik był za wysoki. Mecz toczony był w niezłym tempie. Pod względem fizycznym uważam że każdy z zawodników dał radę. Przeciwnicy byli drużyną bardziej ograną i lepiej zorganizowaną.

Trampkarze rozpoczęli rozgrywki

Pierwsze minuty przebiegały po naszej myśli. Kontrolowalismy przebieg gry, atakowalismy rywala, który bez silnie starał się wybijać nas z rytmu. W 15 minucie w zamieszaniu pod bramką rywala Dawid Tomczuk zostaje ewidentnie sfaulowany przez rywala jednak Pani sędzina nie dyktuje nam ewidentnego karnego.. Pod koniec pierwszej połowy jedna i druga drużyna starała się zaskoczyć szybkimi kontraatakami jednak nie przekłada się to na bramki i pierwsza połowa kończy się bezbramkowo. Ulewny deszcz w drugiej połowie przełożył się na dużo błędów z jednej i drugiej strony. Inicjatywę szybko zaczela przejmować drużyna z Grajewa, która dość szybko strzeliła bramkę po błędzie obrońców i naszego bramkarza, który minął się z piłką.
Skutecznie przełamywalismy ataki rywala jednak to oni cała drugą połowę kontrolowali przebieg gry. Niepodyktowane kolejne 2 karne dla Piasta i Warmi wprowadziły nerwowość do gry obu drużyn. Sędzina zaczęła się gubić we własnych decyzjach. Na minutę przed końcem po dośrodkowaniu w pole karne nasz zawodnik źle trafia w piłkę i strzela sobie samobója.

Piast Białystok - Warmia Grajewo 0:2

Liga Okręgowa - pierwsze trzy punkty

Przed tym spotakniem mieliśmy jasny cel: zgarnąć komplet punktów i pokazać swoją dobrą dyspozycję. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla naszego zespołu. Już w 2. minucie goście wyszli na prowadzenie i w tej samej minucie kontuzji doznał Kamil Frąckiel. Po chwilowym szoku Piast zaczął odrabiać straty, czego ofektem była bramka na 1:1 zdobyta pięknym strzałem przez Piotra Narewskiego. Drużyna gości próbowała i starała się, ale na nic się to zdawało. Bo oto znowu strzałem z 25 metrów popisał się Michał Kulfan i Piast prowadził 2:1.
W ostatnich minutach pierwszej połowy okazję do wyrównania miało Dobrzyniewo, ale o centymetry piłka minęła prawy słupek bramki Jakuba Okuły.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęliśmy jak pierwszą. Już dwie minuty po wznowieniu gry w dogodnej sytuacji do podwyższenia prowadzenia znalazł się Jakub Gierasimczuk, ale piłka mineła o milimetry słupek. Kilka chwil później po raz kolejny przeżyliśmy chwilę grozy po tym, jak Jakub Okuła skutecznie interweniował na przedpolu bramki.

Chwilę potem w następniej akcji Piast prowadził już 3:1. Po pięknej solowej akcji Mateusza Krzynówka i podaniu na środek pola karnego, akcje zakończył efektownie Jakub Gierasimczuk. To był zupełnie inny zespół niż tydzień temu przeciwko Krypnie, bo już po płynnej akcji to Mateusz Krzynówek strzałem za 16 metrów podwyższył wynik na 4:1.  10 Minut przed końcowym gwizdkiem goście zdobyli drugą bramkę, ustalając wynik tego spotkania 4:2.
Wynik tego meczu jest jak najbardziej sprawiedliwy. Piast był drużyna dużo lepszą, graliśmy ambitnie, składnie, chodź mieliśmy chwilę przestoju ktorę wykorzystała drużyna gości. Już od poniedziałku skupiamy się na najbliższym meczu w Pucharze Polski przeciwko Hetmanowi Białystok i zrobimy wszystko, by przejśc do kolejnej rundy.

Zawodnik Piasta na testach w Austrii

Jakub Gierasimczuk, 19-letni zawodnik Piasta, przebywał na testach w austriackim klubie Ostbahn IX, III ligowym zespole ze stolicy Austrii.

Ostabhn IX jedym z najstarszych i najbardziej znanych klubów wiedeńskich, grających ostatnio II lidze. Na swoim koncie ma między innymi występy w pierwszej lidze. Od sezonu 2013/2014 występują w lidze wiedeńskiej, odpowiednik III ligi polskiej.

Pierwszy trening, pierwsze wrażenia, oto co nam powiedział po swoim pobycie Jakub - " Wrażeniach które towarzyszyły mi podczas treningu odebrałem bardzo pozytywnie nie licząc faktu że moja znajomość języka niemieckiego nie pozwalała mi na rozumienie większości słów. Różnicę między bazą treningową w Ostabhn IX a Polsce widać na pierwszy rzut oka. Takie małe detale jak masażysta w szatni, kilku trenerów w pierwszym zespole czy pare boisk treningowych do dyspozycji robi naprawdę duże wrażenie,. Po jednym treningu dało wyczuć się super atmosferę która panuje w zespole i widać że chłopaki mają ze sobą bardzo dobry kontakt. Miłe przyjęcie przez nich myślę że pomogło mi w znacznym stopniu poczuć się komfortowo w obcym dla mnie środowisku.W samym treningu widać było że są dobrze przygotowani technicznie i taktycznie."

Jak widać, młodzi utalentowani piłkarze Piasta szukają możliwości pokazania swoich umiejętności na arenie europejskiej. Oby było wielu ich i poszło drogą Jakuba.

Przegrana Piasta na początek sezonu

W pierwszym spotkaniu rozegranym na stadionie miejskim, nasi piłkarze ambitnie walczyli z Rudnią Zabłudów. W meczu otwarcia sezonu 2017/2018 po bardzo dobrej grze, odnotowali przegraną 0:2. Drużyna z Zabłudowa nie była łatwym przeciwnikiem o czy mieliśmy okazję się przekonać podczas sobotniego starcia. W ubiegłym sezonie klub był jednym z pretendentów do awansu do IV ligi. Mieliśmy szansę nawet na remis w tym spotkaniu, lecz w końcówce zabrakło trochę szczęścia.

Piast już trenuje

Półtorej godziny trwał pierwszy trening piłkarzy Piasta po wakacyjnej przerwie.
Na pierwszych zajęciach zjawiło się  24 piłkarzy. Pierwszy sparing odbędzie się 28.07 przeciwko Promieniowi Mońki.

Ostatni mecz sezonu. Piast jedzie do Korycina

Przed niedzielnym meczem ostatnia odsłona sezonu 2016/17. Piast zmierzy się w Korycinie z miejscowym Konarem. Jedziemy po to, aby zagrać dobry mecz i zgarnąć trzy punkty. Chcemy jeszcze powalczyć o te trzecie miejsce w tabeli.

Białostoczanie zbliżyli się do 3. miejsca

Drużyna Piasta wykonała swój plan i w zaległym meczu 24 kolejki z Supraślanką Supraśl wywiozła cenne
trzy punkty, tym samym odbierając gospodarzom szansę na poprawienia miejsca w tabeli. Pierwsza połowa spotkania praktycznie w całości toczyła się pod dyktando Piasta. Szybkie akcje, gra z pierwszej piłki jak i ciekawe zagrania dały efekt w postacji trzech bramek. Pierwszą na 1:0 w pięknym stylu zdobył Piotr Narewski decydując się na strzał z 35 metrów. Chwilę potem znowu Piotr Narewski pięknym prostopadłym zagraniem podał piłkę do Kamila Frąckiela, który podwyższył rezultat na 2:0. Kropkę nad "i" postawił Piotr Kateusz wykonując rzut karny na 3:0 i tym samym ustalając końcowy rezultat tego spotkania. W drugiej połowie widzieliśmy bezapelacyjną dominację Piasta, który mógł jeszcze podwyższyć rezultat tego spotkania, ale niestety nie wykorzystaliśmy paru dogodnych sytuacji.
Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze, niebiesko-żółci zbliżyli się w tabeli do 3. miejsca. Bedą to na pewno mecze niełatwe. Jeden u siebie i na zakończenie sezonu wyjazdowy w Korycinie. Aby zwyciężyć i zająć miejsce w pierwszej trójce, bedzię trzeba za każdym razem zostawić dużo zdrowia na boisku.

Pierwsze kroki piłkarskiej edukacji

8 czerwca nasi najmłodsi adepci pod opieką naszych doświadczonych trenerów stawili pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze. Tego dnia Klub Sportowy Piast Białystok wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego rozpoczął regularne treningi w naszej szkółce piłkarskiej przedszkolaka.
Dla większości młodych uczestników był to pierwszy taki trening. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i rodzicom za przybycie i fajną zabawę. Zapraszamy dalszych chętnych nie tylko chłopców ale i dziewczynki. Zajęcią odbywają się w każdy czwartek o godzinie 17:30 na boisku przy Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego ul Marii Konopnickiej 3.